Jak začít s kontaktními čočkami?

  • OPTOMETRISTA, který je specialista na aplikaci kontaktních čoček, Vám přeměří zrak, zkontroluje přední část oka a vybere takový typ kontaktních čoček, který je vhodný právě pro Vaše oči. Po změření a doporučení vhodných kontaktních čoček neváhejte a na našich stránkách www.proficocky.cz zakupte kvalitní a cenově velice výhodné kontaktní čočky.
  • Po nasazení kontaktních čoček zkontroluje OPTOMETRISTA stabilitu nasazených čoček a vy jdete na tzv. procházku. Venku si odzkoušíte ostrost vidění na dálku i blízko. Procházka trvá zhruba 30 minut, to je čas, při kterém se kontaktní čočka stabilizuje na oku.
  • Po tzv. procházce OPTOMETRISTA zkontroluje ostrost vidění, stabilizaci kontaktních čoček a zjišťuje Váš osobní pocit. Pokud je vše v pořádku, přecházíte na zácvik s kontaktními čočkami.
  • Učíte se kontaktní čočky nasazovat a vyjímat, aby jste i  doma bez obtíží zvládli manipulaci. OPTOMETRISTA pro Vás zvolí nejvhodnější techniku nasazování a vyjímání kontaktních čoček. Dále Vám vysvětlí, jak se o kontaktní čočky máte starat. To znamená, jaký roztok používat na uchovávání zvoleného typu kontaktních čoček, kdy docházet na kontroly a další potřebné informace. Poté Vás OPTOMETRISTA objedná na kontrolu.
  • Z optiky si kromě nasazených kontaktních čoček odnášíte návod pro uživatele, kde je přesný popis jak manipulace, tak péče o  čočky, dále startovací (malý) roztok s pouzdrem popřípadě kleštičky pro snadnější manipulaci s kontaktními čočkami. Pokud je první kontrola v  pořádku po vyšetření optometristou a Vy jste spokojeni s používáním kontaktních čoček, můžete začít užívat všech výhod nositele kontaktních čoček.
  • Takto provedená první aplikace a následné kontroly zaručují spokojenost a pohodlí každému nositeli kontaktních čoček. Proto velmi dobře vybírejte aplikační středisko, které poskytuje všechny tyto služby.
  • Pokud je pro Vás Váš zrak cenný a chcete užívat výhody nositelů kontaktních čoček, v žádném případě nevybírejte sami určitý typ kontaktních čoček, který Vás např. zaujme působivým popisem nebo Vám je „doporučí“ Váš znamý.
  • Velikost a citlivost očí každého z nás je velmi specifická a bez důkladného výběru a důsledné kontroly optometristou by mohlo dojít i k závažným problémům spojených právě se špatnou volbou typu kontakních čoček a nevhodně zvoleným roztokem pro péči o ně.
  • Vždyť, kdyby byl výběr kontaktních čoček tak jednoduchý, byl by jen jeden gigantický výrobce s jedním typem k. č. a tento typ by vyhovoval zcela každému. Ale tak tomu opravdu není. 
Každý jsme vyjímečný a originální a tak bychom měli k sobě přistupovat.

↑ nahoru