Jak správně vybrat čočky

Začínám s kontaktními čočkami

Pokud jste se rozhodli, že začnete nosit kontaktní čočky, ze všeho nejprve se objednejte k očnímu specialistovi do některého z aplikačních středisek nebo oční ordinace. Kontaktní čočky jsou blíže oku než Vaše dioptrické brýle a proto se dioptrie kontaktních čoček může lehce lišit od dioptrií Vašich brýlí. Oční specialista - kontaktolog Vám zkontroluje a přeměří zrak a  vybere takový typ kontaktních čoček, který bude pro Vás nejvhodnější.

Kontaktní čočky se liší velikostí, tvrdostí, zakřivením a hlavně dobou použitelnosti. Dalším důležitým faktorem je rozmyslet si, jak často a  při jakých příležitostech budete kontaktní čočky používat a jak máte cilivé oči. Velmi vhodné je, čočky si nejprve vyzkoušet, a to nejlépe při denním užívání, ale hlavně v prostředí, kde je budete používat nejčastěji.

Pokud Vám čočky sedí, nechte se zaučit v aplikaci a péči o ně. Specialista Vám také doporučí vhodný roztok a objedná Vás na příští kontrolu, která by měla být pravidelná. Výběr aplikačního střediska je důležitý, neboť dobří specialisté Vám mohou usnadnit celý proces pohodlného nošení kontaktních čoček.

 

↑ nahoru